Департамент кіберполіції Національної поліції України спільно з волонтерами створили проєкт “BRAMA”, який обʼєднує небайдужих громадян у напрямку протидії дезінформації, а також російській пропаганді в інтернеті.
Про проєкт
“Кібер Брама” спрямована на боротьбу з незаконним контентом, російською дезінформацією та онлайн-шахрайствами, щойно презентував власний веб-сайт. Цей ресурс, розроблений спільно з фахівцями кіберполіції та волонтерами, має за мету підвищити рівень освіченості громадян щодо кіберзагроз у різних сферах життя, особливо в умовах війни, а також розвинути навички цифрової та медіаграмотності.
“Сподіваємося, що “Кібер Брама” зможе допомогти навчити громадян, як критично сприймати та аналізувати інформацію, й це у подальшому допоможе їм не ставати жертвами шахраїв або російської пропаганди“,
Основні направлення
На сайті “Кібер Брама” великий акцент зроблено на освітньому контенті з кібербезпеки в різних сферах життя, таких як “Кібербезпека в освіті”, “Кібербезпека в роботі”, “Кібербезпека в повсякденному житті” і “Кібербезпека в розвагах і спілкуванні”В цих розділах представлені основні виклики та рекомендації від фахівців щодо їх запобігання. Кожен з них має аудіовізуальний контент, такий як: відеоінструкції, посилання на онлайн-курси, тренінги, онлайн-тренажери, ігри.
Розділ “Кібербезпеці під час війни”
“Кібербезпека під час війни надзвичайно важлива, оскільки ворог може використовувати кібератаки для проведення пропаганди та дезінформації. Ризики включають можливість впливу на громадську думку через розповсюдження фальшивих новин, маніпулювання соціальними мережами та злам медіаресурсів“, – повідомляється в анотації розділу.
У ньому громадянам пропонують дізнатися більше про природу дезінформації, пропаганди, актуальність розвитку критичного мислення та кібергігієни.