Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 26 чоловік

звіт директора

Дата: 17 серпня 2021 о 09:13, Оновлено 17 січня 2023 о 14:31

ЗВІТ ДИРЕКТОРА 2022 РІК ЗНАХОДИТЬСЯ ЗА ПОКЛИКАННЯМ → https://docs.google.com/presentation/d/1C1eYo40AKQUWNAHu2axvc_Jb1EzaxV4C/edit?usp=sharing&ouid=104401410765159461361&rtpof=true&sd=true

Звіт директора Велихівської гімназії Сарненської міської ради Рівненської області

Заполох Л.М.про свою діяльність на посаді протягом 2020-2021 навчального року.

На виконання Закону України «Про освіту» , «Про загальну середню освіти», «Про дошкільну освіту»

наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 р. № 55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно - технічних навчальних закладів», керуючись примірним положенням про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно - технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 23 березня 2005 року № 178 та з метою подальшого утвердження відкритої і демократичної державно - громадської системи управління освітою, поєднання державного та громадського контролю за прозорістю прийняття і виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності в навчальних закладах  проводиться звіт згідно запланованої структури.

Як директор, у своїй діяльності протягом звітного періоду, я керувалась Законодавством України,Статутом Велихівської гімназії, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов'язками директора  закладу , іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника закладу освіти.

Велихівська гімназія у 2020-2021 навчальному році здійснювала діяльність пов'язану з наданням базової загальної середньої освіти та дошкільної освіти. Вся робота була спрямована на реалізацію головних завдань, визначених Законом України «Про освіту», «Про загальну середню освіти», « Про дошкільну освіту»

1. Загальна інформація про школу.
Велихівська гімназія є колективною власністю Сарненської міської ради Рівненської області з січня 2021 року. Управління та фінансування здійснюється управлінням освіти Сарненської міської ради, якому делеговані відповідні повноваження. Будівля школи прийнята в експлуатацію 1965(старе приміщення) році, добудовано ще одне приміщення в 1996 році. Земельна ділянка, яка належить закладу має площу 1,5 га. У 2020-2021 навчальному році навчання завершило 145 учнві у 1-9 класах, середня наповнюваність класів становить 12 учнів, а також 17 вихованців дошкільного підрозділу.
Заклад намагається створити умови для роботи і навчання, відремонтувати та довести до норм та вимог сьогодення навчальні класи та групи, забезпечити навчальний заклад новим сучасним обладнанням.

Кожен рік виконуються косметичні ремонти, наявні висновки державної санітарно-епідеміологічної служби про відповідність приміщень вимогам санітарних норм і правил, дозвіл ДСНС, протоколи замірів опори ізоляції електромережі.

У приміщенні школи наявні:                                                                                                         10 класних кімнат

- Кабінет інформатики

- Бібліотека

- Спортивний зал

- комбінована майстерня

- Кабінет директора

-Харчоблок

-Їдальня для школярів

Забезпеченість закладу меблями 90%. Більшість класних кімнат відповідає типовим перелікам та вимогам навчальних програм.

2. Кадрове забезпечення.
У 2020-2021 навчальному році штатними працівниками Велихівська гімназія була забезпечена на 100%. Розстановка педагогів здійснюється відповідно до фахової освіти педпрацівників. При підборі нових кадрів (навіть обслуговуючого персоналу) враховується фахова підготовка, особисті та колективні якості, працездатність, інші характеристики. Час диктує все нові і нові вимоги до вчителя, тому доречним зараз є вміння працювати з комп’ютером, оргтехнікою. Перспектива в освіті така, що через певний період вчитель, який не володіє навичками роботи на комп’ютері та не використовує їх у своїй діяльності, не буде відповідати освітнім вимогам, та не зможе ефективно забезпечувати навчально-виховний процес з учнями. кількістю класів, груп, робочим навчальним планом школи та штатним розписом.                                                                          В 2020-2021 навчальному році в закладі число працюючих 31 особа. З них: 20 педагогічних працівників і 11 чоловік обслуговуючого персоналу.На сьогоднішній день в закладі 1 вакансія вчителя географії

Всі вчителі пройшли курсову перепідготовку, що дає їм право викладати предмети.

Кадрова політика спрямована на створення сприятливих умов для формування дієздатного колективу, розкриття та розвиток творчого потенціалу кожного педпрацівника, підвищення його кваліфікаційного рівня.

Якісний склад вчителів за категоріями

Кількість педпрацівників

2020-2021н.р

Спеціаліст

2

спеціаліст ІІ категорії

4

спеціаліст І категорії

8

спеціаліст вищої категорії

6

Старший вчитель

1

На даний момент  спостерігається стабільність кадрового складу.

Забезпеченість закладу педагогічними кадрами відбувається за рахунок штатних працівників.

Основними мотивами розстановки педагогічних кадрів є

· наступність в роботі вчителя;

· його педагогічний досвід і кваліфікація

· характер взаємин суб’єктів освітнього процесу.

Освітній та кваліфікаційний рівні педагогічних працівників, практичний досвід педагогічної роботи колективу обумовлюють високий рівень працездатності, що є головною умовою реалізації державної політики в галузі освіти й упровадження інноваційних ідей розвитку освітнього закладу.

Освітній рівень педагогічних працівників

Навчальний рік

Всього педагогічних працівників

Вищу освіту

Середню спеціальну

2020-2021

20

19

1

Якісний склад вчителів за педагогічним стажем

Кількість медпрацівників

2020-

2021

До 3 років

0

3 – 10 років

4

10 – 20 років

5

Понад 20 років

11

Всього

20

Кадрова політика спрямована на створення сприятливих умов для формування дієздатного колективу, розкриття та розвиток творчого потенціалу кожного вчителя, підвищення його кваліфікаційного рівня.


3Методична_робота
У 2020-2021 н.р. методична робота в школі здійснювалася відповідно до Законів України “Про освіту”, “Про загальну середню освіту”, а також відповідно до завдань, визначених у наказах по школі від 10.09.2018 р. № 78 «Про організацію, форми та зміст методичної роботи з педагогічними кадрами у 2018-2019 н. р.»

 Методична робота педагогічного колективу була спрямована на створення оптимальних умов для підвищення професійної майстерності вчителів, передбачала систематичну колективну та індивідуальну діяльність, яка сприяла підвищенню рівня методичної і фахової компетентності педагогічних працівників школи, впровадження в практику досягнень педагогічної науки, інноваційних освітніх технологій, передового досвіду, а саме:

  • створення умов для розвитку інноваційної діяльності, педагогічної ініціативи вчителів для забезпечення рівного доступу кожної дитини до якісної освіти та отримання повної загальної середньої освіти на рівні Державних стандартів;
  • оновлення освітнього процесу шляхом активного впровадження інноваційних технологій та поглиблення науково-теоретичної роботи;
  • підвищення професійної компетентності вчителів;
  • інформаційне забезпечення педагогічних працівників з питань педагогіки, психології, фахових дисциплін, оволодіння технологіями пошуку і опрацювання необхідної інформації в Інтернеті   та залучення учителів до використання інформаційних ресурсів;
  • сприяння виробленню в учителів умінь і навичок самостійної методичної роботи з метою безперервного підвищення кваліфікації та вдосконалення педагогічної майстерності.

 

  Пріоритетні напрямки діяльності школи реалізовувались шляхом впровадження сучасних інноваційних технологій, методики активного і інтерактивного навчання і виховання учнів, компетентнісного підходу до навчання школярів. Значна увага приділялась підвищенню якості навчання і виховання учнів, підвищення професійної майстерності педагогічних працівників школи, організації роботи з обдарованими та здібними учнями, здійснення моніторингу якості освіти у закладі.

Всі напрямки освітнього процесу координувала методична рада у такому складі:

  1. Заполох Л.М.– голова методичної ради
  2. Смаглюк Т.В.– заступник голови методичної ради
  3. Нестерчук А.А. – член методичної ради
  4. Валюшко В.П. – член методичної ради
  5. Бойко В.П. – член методичної ради

Упродовж року в школі працювали такі методичні об’єднання:

  1. Учителів предметів гуманітарно-естетичного циклу (керівник Валюшко В.П.)
  2. Учителів предметів природничо-математичного циклу (керівник Кривко Л.М.)

      3.Учителів початкових класів (керівник Нестерчук А.А.)

      4. Класних керівників (керівник Бойко В.П.)

Методичні об’єднання відігравали головну роль в реалізації головних завдань  та методичної проблеми школи. На засіданнях ШМО обговорювались питання результатів  контрольних робіт учнів, надавалась методична допомога педагогам, що атестуються тощо. На заключних підсумкових засіданнях шкільних методичних об'єднань зроблений аналіз їх роботи за рік, складені проекти планів роботи на наступний навчальний рік.

У гімназії функціонує методичний куточок, в якому знаходиться методична література, нормативно-правова база, методичні журнали. Цей матеріал допомагає учителям у підготовці до уроків, занять самоосвітою.

Традиційно  в гімназії проходить фестиваль педагогічної майстерності вчителів, де педагоги діляться досвідом своєї роботи, запозичюють методичні цікавинки у колег. Цього року участь закладу на районному конкурсі-ярмарку педагогічної творчості наш заклад було представлено в трьох номінаціях:

  • «Математика» - Гоч О. В.;
  • «Початкові класи» - Кичола С. В.
  • «Дошкільна освіта» - Бірюк О.Ф.

За цей навчальний рік повністю реалізований план проходження учителями курсів підвищення кваліфікації при РОІППО.

Здійснювалось планове проходження курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників .

 Реалізований план проходження педагогічними працівниками атестації. Було проатестовано таких педагогічних працівників:

1.Валюшко Василь Петрович, учитель суспільних дисциплін, підтверджено раніше присвоєну кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії;

 2.Гоч Олександр Володимирович, учитель математики, присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії»;

          3.Кичола Світлана Василівна, учитель початкових класів, відповідає раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст першої категорії»;

 4.Бірук Оксана Федорівна, вихователь ГПД,  присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії ».

          Результати атестації продемонстрували обізнаність вчителів в питаннях  чинного законодавства в галузі освіти, навчально-методичного забезпечення предмету, який викладається, ведення шкільної документації, психолого-педагогічної та методичної літератури, нових освітніх технологіях таметодиках  щодо організації освітнього процесу. Матеріали атестації узагальнені у вигляді портфоліо досягнень педагогічних працівників, що зберігаються у методичному кабінеті школи.

Атестаційна комісія підготувала узагальнений висновок про педагогічну та методичну діяльність кожного вчителя, що атестувався, склала протоколи оцінювання системи і досвіду роботи. Підсумки атестації педагогічних працівників школи у 2020/2021 навчальному році відображено у наказі

В  умовах карантинних обмежень, пов’язаних з пандемією COVID – 2019, учителі освоїли і успішно застосовували засоби дистанційного навчання  (месенджери Viber,  онлайн-платформи Google Meet,  «На урок», «Всеосвіта» тощо). Це дало можливість успішно виконати всі навчальні програми у повному обсязі.

 

  • Аналіз роботи закладу освіти за попередній навчальний рік й визначення пріорітетів;
  • Про активізацію діяльності на результативно-узагальнюючому етапі роботи над науково-методичною проблемною темою;
  • Про формування ключових компетентностей школярів шляхом впровадження наскрізних змістових ліній;
  • Про вплив інтеграції шкільних предметів на якість формування ключових компетентностей у дітей молодшого шкільного віку;
  • Аналіз впровадження концепції НУШ в освітнє середовище.

Паралельно з курсовою перепідготовкою організовувалось навчання учителів на робочому місці, широко запроваджувалися різноманітні форми самоосвітньої діяльності. Робота всіх методичних підрозділів закладу була спрямована на створення організаційно-педагогічного забезпечення (мотиваційного, інформаційного, діагностичного, координаційного, психологічного) самоосвітньої діяльності вчителя.

Задача роботи з педагогічними кадрами полягала у забезпеченні безперервної освіти педагогічних працівників, підвищенні їх професіоналізму, освітнього загальнокультурного рівнів, удосконаленні науково-методичного, інформаційного забезпечення педагогічної діяльності

Кожен педагогічний працівник нашого навчального закладу продовжує працювати над обраною індивідуальною проблемною темою, котра випливає із науково-методичного проблемного питання закладу та залучений до різних форм методичної роботи як на шкільному рівні, так і на рівні округу й району. Протягом року вчителі школи брали участь в районних семінарах-практикумах, засіданнях творчих груп, школі молодого вчителя та вихователя, окружних та районних методичних об’єднаннях. Протягом 2018-2019 навчального року проводилося вивчення стану викладання та якості знань учнів з основ здоров’я, фізичної культури, хімії, предметів початкової ланки. Матеріали за результатами перевірки були узагальнені і обговорені на нараді при директору, прийнято рекомендації щодо усунення недоліків, виявлених під час перевірки, намічені заходи щодо підвищення результативності роботи педагогів.

4. Навчальна діяльність здобувачів освіти.
Протягом 2020-2021навчального року робота педколективу була спрямована на особистісно-зорієнтоване навчання і виховання школярів. Велика увага у школі приділяється охопленню дітей навчанням. Станом на 1 вересня 2020 року до першого класу були залучені всі діти, яким виповнилось 6 років, а це 18 учнів. До 9 класу було переведено 15 учнів, всі вони  отримали документи про базову загальну освіту.
У школі існує певна система роботи щодо профільного навчання. У 8-9 класах проводиться допрофільна підготовка. З цією метою б
ула налагоджена робота факультативів: «Етика», «Історія рідного краю», «Логіка», «Аптека природи» та курс за вибором «Креслення» Учнівський колектив протягом року брав участь у конкурсах «Кенгуру», «Соняшник», «Sunflower», «Геліантус», спартакіаді з різних видів спорту.У зв’язку з карантинними заходами учні не брали участі у предметних олімпіадах.             За підсумками навчального року учні школи показали такі рівні досягнень

Результати рівня навчальних досягнень здобувачів освіти

за 2020-2021 навчальний рік

1 клас (18 учнів)

Предмет

Рівень

початковий

 

середній

достатній

високий

К-сть учнів

%

К-сть учнів

%

К-сть учнів

%

К-сть учнів

%

1

Українська мова

2

11

5

28

5

28

8

44

2

математика

2

11

5

28

6

33

5

28

3

ЯДС

-

0

2

11

7

39

9

50

4

Англійська мова

2

11

5

28

6

33

5

28

5

Технології і дизайн

-

0

2

11

6

33

10

56

6

Образотворче мистецтво

-

0

4

22

5

28

9

50

7

фізкультура

-

0

2

11

6

33

10

56

                                                            2 клас (16 учнів)

Предмет

Рівень

початковий

 

середній

достатній

високий

К-сть учнів

%

К-сть учнів

%

К-сть учнів

%

К-сть учнів

%

1

математика

2

13

7

44

4

25

3

19

2

ЯДС

-

0

6

38

7

44

3

19

3

Українська мова

1

6

7

44

5

31

3

19

4

Мистецтво

-

0

6

38

6

38

4

25

5

Інформатика

4

25

4

25

7

44

4

25

6

Англійська мова

2

13

7

44

5

31

2

13

3 клас (18 учнів)

Предмет

Рівень

початковий

 

середній

достатній

високий

К-сть учнів

%

К-сть учнів

%

К-сть учнів

%

К-сть учнів

%

1

Українська мова

3

17

2

11

9

50

4

22

2

Математика

4

22

3

17

6

33

5

28

3

ЯДС

-

0

5

4

22

9

50

4

Мистецтво

1

6

4

22

6

33

7

39

5

Фізкультура

-

0

-

0

5

28

13

72

6

Англійська мова

4

22

1

6

9

50

4

22

7

інформатика

1

6

3

17

8

44

6

33

4 клас(19 учнів)

Предмет

Рівень

початковий

 

середній

достатній

високий

К-сть учнів

%

К-сть учнів

%

К-сть учнів

%

К-сть учнів

%

1

Українська мова

-

0

-

0

11

58

8

42

2

Літературне читання

-

0

-

0

6

32

13

68

3

Математика

-

0

-

0

12

63

7

37

4

Природознавство

-

0

-

0

9

47

10

53

5

Інформатика

-

0

3

16

9

47

7

37

6

Англійська мова

-

0

2

11

12

63

5

26

5 клас (12 учнів)

Предмет

Рівень

початковий

 

середній

достатній

високий

К-сть учнів

%

К-сть учнів

%

К-сть учнів

%

К-сть учнів

%

1

Українська мова

4

33

6

50

2

17

-

0

2

Українська література

4

33

5

41

3

25

-

0

3

Зарубіжна література

4

33

3

25

5

41

-

0

4

Математика

-

0

4

33

7

58

1

8

5

Інформатика

-

0

9

75

2

17

1

8

6

Історія України

-

0

8

67

4

33

-

0

7

Основи здоров’я

-

0

-

0

7

58

2

17

8

Природознавство

-

0

5

41

6

50

1

8

9

Іноземна мова

1

8

5

41

6

50

-

0

10

Образотворче мистецтво

-

0

-

0

5

41

7

58

11

Музичне мистецтво

-

0

-

0

3

25

9

75

12

Фізична культура

-

0

-

0

2

17

10

83

13

Трудове навчання

-

0

-

0

6

50

6

50

6 клас (22 учні)

Предмет

Рівень

початковий

 

середній

достатній

високий

К-сть учнів

%

К-сть учнів

%

К-сть учнів

%

К-сть учнів

%

1

Українська мова

4

18

8

36

9

41

1

5

2

Українська література

4

18

9

41

6

27

3

14

3

Зарубіжна література

8

36

9

41

4

17

-

0

4

Математика

-

0

13

59

5

23

4

18

5

Інформатика

-

0

11

50

10

45

1

6

Історія України

-

0

15

68

7

32

-

0

7

Основи здоров’я

-

0

5

23

10

45

7

32

8

Географія

2

9

11

50

8

36

1

5

9

Іноземна мова

3

14

12

55

6

27

1

5

10

Образотворче мистецтво

-

0

6

27

11

50

5

23

11

Музичне мистецтво

-

0

-

0

9

41

13

59

12

Фізична культура

-

0

-

0

3

14

16

73

13

Трудове навчання

-

0

6

27

10

45

6

27

14

Біологія

-

0

8

36

12

55

2

9

                                         7 клас (11 учнів)

Предмет

Рівень

початковий

 

середній

достатній

високий

К-сть учнів

%

К-сть учнів

%

К-сть учнів

%

К-сть учнів

%

1

Українська мова

2

18

2

18

5

45

2

18

2

Українська література

2

18

2

18

5

45

2

18

3

Зарубіжна література

2

18

6

55

2

18

1

9

4

Англійська мова

3

27

5

45

2

18

1

9

5

Історія України

-

0

9

81

2

18

-

0

6

Всесвітня історія

-

0

9

81

2

18

-

0

7

алгебра

1

9

8

73

2

18

-

0

8

Геометрія

2

18

6

55

2

18

1

9

9

Біологія

-

0

5

45

5

45

1

9

10

Географія

-

0

3

27

8

73

-

0

11

Фізика

1

9

8

73

2

18

-

0

12

Хімія

2

18

7

64

2

18

-

0

13

Музичне мистецтво

-

0

-

0

1

9

10

91

14

Образотворче мистецтво

-

0

2

18

4

36

5

45

15

Інформатика

-

0

4

36

7

64

-

0

16

Трудове навчання

-

0

2

18

7

64

2

18

17

Основи здоров’я

-

0

3

27

6

55

2

18

18

Фізична культура

-

0

-

0

2

18

9

81

                                       8 клас (12 учнів)

Предмет

Рівень

початковий

 

середній

достатній

високий

К-сть учнів

%

К-сть учнів

%

К-сть учнів

%

К-сть учнів

%

1

Українська мова

2

17

3

25

7

58

-

0

2

Українська література

2

17

3

25

6

50

1

8

3

Зарубіжна література

4

33

1

8

7

58

-

0

4

Англійська мова

-

0

5

42

7

58

-

0

5

Історія України

-

0

5

42

7

58

-

0

6

Всесвітня історія

-

0

6

50

6

50

-

0

7

алгебра

-

0

11

92

1

8

-

0

8

Геометрія

1

8

10

83

1

8

-

0

9

Біологія

-

0

5

42

6

50

1

8

10

Географія

-

0

5

42

6

50

1

8

11

Фізика

1

8

9

75

2

17

-

0

12

Хімія

-

0

5

42

6

50

-

0

13

мистецтво

-

0

5

42

4

33

3

25

9 клас (15 учнів)

Предмет

Рівень

початковий

 

середній

достатній

високий

К-сть учнів

%

К-сть учнів

%

К-сть учнів

%

К-сть учнів

%

1

Українська мова

3

20

4

27

5

33

3

20

2

Українська література

2

13

7

47

3

20

2

13

3

Зарубіжна література

1

7

9

60

4

27

-

0

4

Англійська мова

2

13

-

0

8

53

4

27

5

Історія України

-

0

7

47

7

47

1

7

6

Всесвітня історія

-

0

8

53

7

47

-

0

7

алгебра

1

7

8

53

4

27

2

13

8

Геометрія

1

7

9

60

4

27

1

7

9

Біологія

2

13

7

47

4

27

2

13

10

Географія

-

0

5

33

7

47

2

13

11

Фізика

2

13

8

53

3

20

2

13

12

Хімія

2

13

7

47

5

1

7

13

мистецтво

-

0

7

47

4

27

4

27

14

Інформатика

-

0

7

47

6

40

2

13

15

Трудове навчання

-

0

-

0

10

66

5

33

16

Основи здоров’я

-

0

6

40

7

47

2

13

17

Фізична культура

-

0

3

20

2

13

9

60

18

Правознавство

-

0

-

0

10

66

5

33

Налагоджується певна система роботи по контролю за станом відвідування навчальних занять, як з боку вчителів, класних керівників, класоводів та дирекції школи. Щодня відповідно проводився облік відвідування учнями занять, в кожному класі після першого уроку класні керівники уточнювали присутність учнів, зясовували причини їх відсутності, в кінці тижня, місяця проводився аналіз стану відвідування, приймались необхідні заходи.  Водночас ця ланка роботи потребує покращення. Оскільки має місце у деяких класах пропуск занять учнями без поважної причини, без письмової інформації батьків

5. Виховна та позакласна робота.
 

    У 2020/2020 навчальному році виховна робота в школі  була спрямована на реалізацію Національної програмивиховання в закладах освіти Рівненщини на 2020-2025 роки. Розпочато роботу над проектом «Колесо життя».Мета проекту-виявлення закономірностей людського співжиття.,дослідження власного життя та індивідуольності інших, виховання добра,любові, довіри,бажання робити добрі вчинки,мати власну гідність.бути людяним,поважати людей

Основна увага приділяється формуванню громадянина-патріота України, створенню умов для самореалізації особистості учня, відповідно до його здібностей, виховання громадянина з демократичним світоглядом і культурою, формування в учнів свідомого ставлення до свого здоров’я, належних гігієнічних навичок і засад здорового способу життя.

         У 2020/2021 навчальному році у школі було проведено щорічні виховні заходи: свято Першого дзвоника; День захисника України; День партизанської слави; День миру; День пам’яті жертв голодоморів 1932-1933рр., акція «Запали свічку!»; День вчителя; День української писемності та мови; День інвалідів; Всесвітній День боротьби зі Снідом; конкурс «Осінь золота»; «Козацькі розваги» до Дня збройних сил України; бібліотечні свята;  спортивне свято до Дня Українського козацтва;  заходи до дня визволення України від нацизму; тиждень правового виховання; заходи до Дня Святого Миколая; новорічні та різдвяні свята для учнів 1-9 класів, заходи до дня Соборності України, «Пам’ятай за Крути», до Дня св.. Валентина, до Дня рідної мови, виховні години до Дня памяті Героїв Небесної Сотні, до 8 Березня «Всім жінкам присвячується», Шевченківський тиждень тощо;  місячник «Увага! Діти на дорозі!»; День знань з основ безпеки життєдіяльності; Олімпійський тиждень; Всеукраїнський тиждень безпеки дорожнього руху; зустрічі з представниками ювенальної превенції,  спортивне свято до Дня збройних сил України;   змагання з футболу (жовтень), турнір з шашок  (жовтень), спортивні змагання «Веселі старти» тощо.

        На належному рівні проводилася  патріотична, правовиховна робота та робота з протидії усім видам насильства. У школі заплановано і проведено: уроки мужності; зустрічі з ветеранами війни, воїнами-інтернаціоналістами, воїнами АТО; благодійні акції «Допоможи воїнам АТО», «Діти дітям»;  «Подари надежду другому» акція «16 днів без насильства»; Всеукраїнський тиждень права; зустріч з представниками ювенальної превенції; диспут «Як захистити себе від насильства в сім`ї». З метою формування військово-патріотичного виховання ,проводиться спортивне свято «Козацькі забави». Учні школи беруть участь в благодійних акціях для підтримки воїнів в АТО, проводять  зустрічі з волонтерами та воїнами ООС. 

        В рамках Всеукраїнського тижня правового виховання дітей та учнівської молоді класні керівники разом з вчителями історії та права провели: Всеукраїнський урок в 1-9 класах на тему «Права людини» з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини, урок-презентація власних проектів просвітницька вікторина «Права дитини на здоров’я» (1-4 кл., Головата Р.Ф.,), диспут «Кримінальний кодекс. Правопорушення і підліток» (9- Стельмах Ю.Ф.), конкурс малюнків на тему «Права дитини» (7 кл., Ворса О.П.,), конференція «Права людини: історія і сучасність» (8кл, Кривко .Л.М.,), конкурсна програма для учнів 6-х класів «Права та обов’язки дитини» (Бойко В.П.,.), просвітницька гра для учнів початкової школи «Мандри в казку Права», виховний захід для учнів 3-4 класів «Юні мовознавці»: «Слово лікує, слово ранить. Вірус лихослів’я і як з ним боротися?» (Нестерчук А.А,), п’ятихвилинка «Чи знаєш ти свої права? Чи виконуєш ти свої обов’язки?».

     З метою формування здорового способу життя, забезпечення повноцінного розвитку дітей  організована робота з попередження дитячого травматизму, створено комісію з розслідування нещасних випадків, ведеться «Журнал реєстрації нещасних випадків, що трапились з учнями школи».

     Аналіз роботи з попередження дитячого травматизму проводиться два рази на рік .  З метою збереження життя та здоров’я учнів учителями-предметниками проводяться інструктажі з техніки безпеки під час проведення лабораторних та практичних робіт, записи про які відмічаються у спеціальних та класних журналах. Особлива увага збереження життя та здоров’я дітей приділяється на уроках фізкультури.

      У рамках  тижня здоров’я проведено виховні години на тему: «Молодь за здоровий спосіб життя», «Здоров’я – запорука добробуту й щасливого життя», «Скільки коштує здоров’я», «Бережіть здоров’я з молоду», «Паління шкідлива і небезпечна звичка», «Наркотичні речовини, небезпека їх вживання», «Спорт у нашому житті», «Грип та його профілактика», «Здорове харчування. Режим дня», «Основні питання вакцинації».

      На виконання методичних рекомендацій Міністерства освіти та науки України  у школі проведений Тиждень безпеки дорожнього руху. Класними керівниками були проведені бесіди з правил дорожнього руху; батьківський лекторій «Навчання дітей правилам дорожнього руху»; конкурс малюнків «Дорожня азбука», бібліотечна виставка «Правила дорожнього руху. Обережно, діти на дорозі!», спортивні змагання «Правила дорожнього руху – гідні поваги»; оформлено куточок безпеки дорожнього руху; конкурс на кращий твір з теми «Безпечна дорога». 

      У вересні був проведений Всеукраїнський олімпійський  тиждень «Олімпійський рух – зміцнення народів світу» (6-9 класи).

       З метою формування екологічної культури учнів створено систему екологічної освіти та виховання. На базі  школи  проводяться різноманітні дидактичні ігри, екскурсії, організовано різні форми роботи із використанням спеціальних карток, малюнків, таблиць, книжок екологічного змісту. У школі учні набувають екологічних знань у процесі вивчення природознавства, біології, географії, хімії, фізики та інших дисциплін, а також у різних формах позакласної роботи, суспільно-корисної праці з охорони природи свого краю: упорядкування пришкільної території, догляд за зеленими насадженнями («Алея шкільної пам’яті  на подвір’ї школи).  

     З метою формування знань і вмінь дослідницького характеру, спрямованого на розвиток інтелекту, творчої та ділової активності, життєвої позиції з питань екологічного виховання на базі школи проводяться конкурси екологічного спрямування.  У школі під час проведення тижнів екології, Дня рослин, Дня тварин, Дня охорони навколишнього середовища були проведені бесіди та виховні години: «Де праця, там і розквіт», «Брати наші менші», «Чарівне моє довкілля», «Природа і ми», «Дива природи», «Знай, люби, бережи», «Сторінками Червоної книги України», «Охорона природи», «Альтернативна енергетика»; Освітньо–екологічний процес супроводжується і проведенням ряду акцій, зокрема: «Листопадовому привиду – ні!», «Чисте повітря», «Чиста Україна – чиста Земля», «Зелений паросток майбутнього», «День Землі», «День довкілля», «Чисті легені-крок до здоров´я», «Чисті береги».  Щороку  проходить екологічна акція «Годівничка» (1-4 кл. – педагог-організатор Гольонко О.А);  учні 9класу провели в 2-3 класах виховні години за темою: «Питання вакцінації»;  класні керівники постійно проводять виховні бесіди щодо збереження природи, власного здоров’я, тощо; конкурси рефератів серед учнів 8-9 класів на тему «Моє село – без екологічних проблем», конкурс плакатів «Екологічно чисто та безпечно» (9 класи), « конкурс малюнків «Природа і ми» (2-5 класи), «Екологічні знаки» (7 класи), конкурс виробів з побутових відходів, пошиття екосумок, конкурс творів на екологічну тематику.  У школі під час проведення Дня Землі, Дня охорони навколишнього середовища були проведені різноманітні заходи: засідання у форматі круглого столу «Збережемо природу разом», бесіда «Матінка-Земля», виставка учнівських робіт з екологічних питань, захист дослідницьких проектів «Енергозбереження – вимога часу», «Зміни клімату: причини та наслідки», бібліотечні години «Клімат змінюється! Час діяти разом!»  

         Щоденно контролювався стан відвідування учнями занять, щомісяця проводилися рейди з профілактики правопорушень та злочинності серед учнів: „Урок”,  «Ні!»запізненням». Систематично проводилася робота проти запізнення учнів до школи: бесіди з учнями, батьками.  Батьки учнів, які систематично порушують Статут школи, запрошувалися на Раду профілактики та офіціально попереджалися про наслідки таких порушень.

      Значне місце у виховному процесі школи займає діяльність, спрямована на морально-правову освіту учнів. Робота щодо правового виховання учнів проводиться згідно з річним планом, планом спільної роботи школи. . З метою профілактики правопорушень серед учнівської молоді в школі працює рада профілактики правопорушень.

       Значна увага приділяється колективній творчій діяльності школярів, що сприяє зайнятості в позаурочний час, і має на меті виховання в них соціальної активності, допомагає їм реалізувати себе, самоствердитися, правильно й корисно для себе організувати свій вільний час.

     З метою задоволення потреб учнівської молоді щодо поліпшення здоров’я, фізичного та духовного розвитку в школі працюють гуртки .Окрім цього, учні мають змогу зустрітися з лікарями – фахівцями, працівниками кримінальної  поліції, переглянути науково – популярні, документальні, художні фільми, спрямовані на профілактику правопорушень та злочинів, збереження особистого життя – створено відеотеку, якою користуються класні керівники, учителі.  В школі проведено Місячник морально-правового виховання.

      Велика увага в школі приділяється роботі з превентивного виховання:

- запобігання проявам екстремізму, расової та релігійної нетерпимості;

- проводився шкільний облік важковиховуваних підлітків та молодших школярів, які потребують допомоги, підтримки, організація відповідної психо-корекційної роботи з ними;

 - відвідування деструктивних сімей та робота з ними;

  - проводилась робота з педагогічним колективом школи (ознайомлення з новинками психолого-педагогічної літератури, бесіди, консультації з питань профілактики правопорушень серед неповнолітніх).

6.Правовиховна_робота.
Необхідною ланкою діяльності педагогів школи є правовиховна робота. Усвідомлюючи важливість радикальних змін у всіх сферах життя країни, вчителі школи впроваджували в практику правовиховної роботи нові підходи, спрямовані на створення системи виховання на основі гуманізації життя школи. В основу організації системності в здійсненні виховного процессу в школі покладено диференційно-індивідуальний підхід, врахування вікових особливостей дітей.

У класах першого ступеня навчання – створення сприятливої психолого-педагогичної атмосфери, проведення ранньої діагностики і корекції у поведінці, всебічне вивчення індивідуальних особливостей учнів, виявлення дітей з відхиленням у розвитку і поведінці.

 Проводилась робота щодо запобігання правопорушень серед учнів школи.

Була налагоджена тісна взаємодія школи з ювенальною превенцією Володимирецького відділу поліції

Систематично працювала рада профілактики.

Та не дивлячись на це в школі ще спостерігались окремі випадки безпричинного пропуску занять, дрібних крадіжок, бійок тощо. Це свідчить про недостатній рівень роботи з цією категорією школярів, тому в наступному навчальному році дане питання слід взяти під особливий контроль


7.Соціальний_захист.
      Упродовж 2020/2021 навчального року робота з даного напрямку проводилась відповідно до річного плану роботи школи на 2020/2021 навчальний рік,  плану роботи шкільної соціально-психологічної служби.

      Соціальний педагог Чернецька І.І  координувала роботу класних керівників, соціально-психологічної служби школи щодо оформлення та ведення соціальних паспортів класів, підготовки необхідної інформації, документів, проводила консультації, інструктажі щодо організації роботи з дітьми пільгового контингенту; організовувала роз’яснювальну роботу з батьками.

     Соціально-адміністративною службою школи постійно здійснювався контроль за відвідуванням занять дітей.    Створено банк даних дітей пільгових категорій, що постійно оновлюється. На внутрішньошкільному обліку знаходяться діти певних категорій:

  • Діти, які опинилися в складних життєвих обставинах – 1 учень;
  • Діти, що стоять на внутрішньошкільному обліку  - 7 учні;
  • Діти з багатодітних сімей –135 учнів
  • Діти – напівсироти – 2 учнів;
  • Діти, які проживають в неповних сім’ях – 10 учнів;
  • Діти з малозабезпечених сімей – 21 учнів;
  • Діти з особливими освітніми потребами – 1 учень.

.

  

Виконуючи основні завдання психологічної служби, проводилась робота по сприянню повноцінному особистісному розвитку дітей з урахування їх вікових індивідуальних особливостей, здібностей, нахилів та інтересів, а саме:

- створення умов для формування соціально – психологічної культури педагогів, батьків, залучення їх до знань для оптимізації міжособистісних стосунків, подолання труднощів спілкування;

- забезпечення дітей початковими знаннями про права та свободи дітей (як маленьких людей і юних громадян), а також відомостями про правові норми, що регулюють відносини практично в усіх сферах суспільного життя;

- забезпечення індивідуального підходу до кожної дитини на основі її психолого-педагогічного вивчення;

- профілактика відхилень в інтелектуальному та особистісному розвитку дитини;

- пропаганда здорового способу життя, здійснення превентивного виховання, профілактика алкоголізму, наркоманії, злочинності;

- орієнтування дітей на загальнолюдські й національні цінності на засадах поваги до прав і свобод людини і громадянина та дотримання правових норм, правомірної поведінки й толерантного спілкування;

- забезпечення захисту прав, повноцінного життя, розвитку та виховання дітей пільгового контингенту;

- формування всебічно розвиненої особистості, здатної до повноцінного життя у суспільстві;

- поліпшення стану здоров’я шляхом профілактики захворювань;

- забезпечення покращення умов розвитку, виховання і освіти дітей;

- забезпечення підтримки творчо обдарованих дітей, розвитку їх здібностей.

Діти з кризових сімей та учні девіантної поведінки залучаються до роботи факультативів та спортивних секцій. З метою пропаганди здорового способу життя та правової пропаганди проводяться лекції, виступи агітбригад, випускаються листівки та плакати, в чому допомагає учнівське самоврядування. До роботи залучаються представники поліції, проводяться дні правових знань.     

 

У закладі складено соціальний паспорт, діти пільгової категорії взяті на облік. Протягом 2020/2021 навчального року були вивчені матеріально-побутові умови проживання дітей, складені відповідні акти, була надана допомога дітям, які її потребують.  Враховуючи підсумки поглибленого профілактичного медичного огляду, медичною сестрою складені листи здоров’я, де зазаначено поради вчителям щодо покращення стану здоров’я учнів під час навчально-виховного процесу. Виконуються підготовчі заходи щодо організації профілактичних щеплень та медичного огляду дітей відповідного віку.

8.Профорієнтаційна_робота.
Одним із напрямів роботи соціального педагога є профорієнтаційна робота з учнями старших класів. Соціальним педагогом  Черннецькою І.І складено та реалізовано план роботи школи щодо професійної орієнтації дітей. В межах реалізації даного плану в школі було проведено:

  • класні та виховні годині щодо профорієнтації учнів
  • тематичну літературну виставку «Я і моя майбутня професія».
  • круглий стіл «Яку я обираю професію».

Шкільним психологом, соціальним педагогом школи проводились тренінги і заняття з профорієнтації учнів, де висвітлюються такі питання:

  • Професійне самовизначення підлітків.
  • Конвенція ООН про права дитини.
  • Вплив умов праці на здоров’я.

Профорієнтаційна робота є невід’ємною частиною роботи соціальних педагогів загальноосвітніх навчальних закладів. Діти пільгових категорій залучені до занять з профорієнтації «Ярмарок професій», «Визначення цінностей», «Визначення категорій вибору професій», «Визначення варіантів професійного вибору», «Працевлаштування», «Інструменти керування кар’єрою» тощо. В школі складені спільні плани роботи з  центром зайнятості.

 У 2020/20201 навчальному році соціальним педагогом проводились такі заходи:

Практичні заняття для учнів 1-4 класів,

«Яким я бачу своє майбутнє»,

Конкурс малюнків «Вгадай професію»

Практичні заняття для учнів 5-9 класів, «Визначення навичок здібностей»; «Визначення інтересів»; «Визначення цінностей»; «Визначення критеріїв вибору професії»; «Визначення варіантів професійного вибору»; «Працевлаштування».

9. Співпраця з батьками.
 

Упродовж 2020/2021 навчального року з батьками дітей   проводились профілактичні бесіди та, по необхідності, надавалася допомога у питаннях навчання та вихованні дітей. Організовувалися індивідуальні та групові зустрічі з батьками з обміну досвідом у вихованні дітей, бесіди з метою вирішення конфліктних ситуацій між дорослими та дітьми.

Індивідуальні консультації для батьків:

- «Я та мої емоції»(січень)

- «Шкідливість дорослішання» (лютий)

- «Проблеми, що хвилюють всіх» (березень)

- «Чому дитина стає «важкою»?» (квітень)

- «Потенційно небезпечні та образливі ситуації для дітей» (травень

Групові консультації для батьків:

  • «Емоційне життя дитини і виховання почуттів» (лютий)
  • «Вибір професії і профорієнтація старшокласників» (квітень)      

В школі проводились заходи по пропаганді здорового способу життя: диспут «Шкідливі звички – до чого це веде», години спілкування «Твоє здоров′я в твоїх руках», «Здоровий спосіб життя - найкраща профілактика алкоголізму, тютюнопаління та наркоманії» та інші.

Систематичною є робота класних керівників з батьками  з питань родинного виховання, профілактики шкідливих звичок та правопорушень. З метою просвітницької роботи серед батьків поновлюються матеріали класних стендів «Для вас батьки». Для обговорення пропонувались матеріали «Чи знаєте ви свою дитину?», «Дитина – рівноправний член суспільства» тощо. На класних батьківських зборах було висвітлено питання «Віра – основа успіху та благополуччя кожної людини», «Вплив стилю поведінки батьків на соціальний розвиток дитини».

 Однієюз традиційних з форм роботи з батьками є загальношкільні батьківські збори, які проводяться не менше 4 разів на рік. Тематика зборів підбирається з врахуванням вікових особливостей дітей. У проведенні зборів бере участь адміністрація школи, вчителі.
10.Охорона праці та Безпека життєдіяльності учнів

Робота педагогічного колективу школи з охорони праці організована згідно із Законом України «Про охорону праці» та Положенням про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти Стан роботи з охорони праці, виробничої санітарії під час освітнього процесу в школі знаходиться під щоденним контролем адміністрації школи.

На початок 2020/2021 навчального року були оформлені всі необхідні акти-дозволи на проведення навчальних занять у кабінетах і шкільних приміщеннях підвищеної небезпеки, дозвіл  на експлуатацію харчоблоку, акт санітарно-технічного стану школи.

На засіданні педагогічної ради затверджено річний план роботи школи на навчальний рік, де передбачено розділ «Заходи з охорони праці». Посадові обов’язки працівників, інструкції з техніки безпеки, охорони праці й безпеки життєдіяльності є в наявності.

У наказі по школі передбачено відповідальних за організацію роботи з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності під час освітнього процесу та в позаурочний час, попередження дитячого травматизму, відповідальних за електрогосподарство й пожежну безпеку в школі тощо

У школі є необхідні журнали реєстрації всіх видів інструктажів із питань охорони праці працівників і учнів школи. Відпрацьована програма вступного інструктажу з охорони праці для працівників  школи.

Відповідно до Законів України «Про охорону праці» та «Про колективні договори й угоди» між дирекцією школи й профспілковим комітетом підписаний Колективний договір, у якому визначені обов’язки сторін щодо організації безпечних і нешкідливих умов праці, а також умови реалізації працівниками школи своїх прав і соціальних гарантій на охорону праці.

Питання охорони праці обговорювалися на засіданні педради, нарадах при директорові.

Питання безпеки життєдіяльності учнів під час канікул постійно обговорювалися на батьківських зборах, інструктивно-методичних нарадах..

Постійно здійснюється контроль за роботою системи забезпечення нормального функціонування будівлі школи. Закуповуються необхідні миючи засоби для дотримання належного санітарно-гігієнічного стану школи.

Але поряд з тим простежуються і недоліки у роботі з даного питання, а саме:

  • не всі учителі систематично чергують у коридорах під час освітнього процесу;
  • не в усіх навчальних кабінетах є аптечки;
  • не в повній мірі виконуються ті норми, що потребують постійного фінансування (забезпечення працівників спецодягом та ЗІЗ, закупівля миючих засобів, засобів гігієни тощо).

У наступному 2021/2022 навчальному році слід направити зусилля педагогічного колективу та адміністрації школи на усунення зазначених недоліків.

      Упродовж  2020/2021 навчального року однією з задач роботи школи була робота з охорони життя та здоров'я учнів, попередження дитячого травматизму.

      Робота з питань запобігання дитячого травматизму в школі здійснювалася у відповідності до законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про дорожній рух», Кодексу цивільного захисту України, «Про охорону дитинства».

      З метою забезпечення реалізації державної політики в галузі охорони дитинства, проведено аналіз стану профілактичної роботи з питань безпеки життєдіяльності та охорони життя і здоров’я дітей, запобігання всім видам дитячого травматизму у навчальному закладі за 2020/2021 навчальний рік.   За результатами аналізу з'ясовано, що систему роботи педагогічного колективу школи з попередження дитячого травматизму складають:

• планування та проведення профілактичних бесід з усіх видів дитячого травматизму класними керівниками з відповідною їх фіксацією в класних журналах та учнівських щоденниках;

• проведення  вступного інструктажу учнів на початку навчального року;

•проведення первинних (вересень, грудень, травень) та цільових і позапланових інструктажів учнів у разі необхідності;

• організація позакласних виховних заходів з попередження дитячого травматизму;

• профілактична робота з батьками щодо попередження дитячого травматизму у побуті;

• призначення відповідальних за безпеку дітей під час навчально-виховного процесу та проведення позакласних заходів;

• розгляд та аналіз питань попередження дитячого травматизму на засіданнях педагогічних рад, нарадах при директорові.

• контрольно-аналітична діяльність адміністрації щодо роботи педагогічного колективу з попередження дитячого травматизму.

      11. Збереження і зміцнення здоров’я учнів та працівників.
Медичне обслуговування учнів та працівників школи організовано відповідно до нормативно-правової бази. Працівники закладу щорічно проходять поглиблений медичний огляд. Працівники їдальні проходять медичні огляди два рази на рік. Проходження медичного огляду фіксується в санітарних книжках установленого зразка. Порушень у проходженні медичних оглядів працівниками школи не виявлялося , всі вони вчасно його проходять. Проходження медичного огляду фіксується в санітарних книжках установленого зразка, які реєструються і зберігаються у директор.
Щорічно діти також проходять медичне обстеження у сімейних лікарів. Відповідно до результатів медичного огляду дітей, на підставі довідок лікувальної установи у школі формуються спеціальні медичні групи, а також уточнені списки учнів підготовчої, основної групи та групи звільнених від занять фізичною культурою на навчальний рік. Відповідно цих списків видається наказ по школі .

У 2020 році лікарями центральної міської лікарні проведено поглиблений медичний огляд учнів 1-9 класів школи. Всього обстежено 148 учнів.

За результатами медогляду складені групи здоров’я: основна група – 46 учні, спецгрупа – 14 учнів, підготовча група – 88 учнів та визначені діти, що звільняються від занять фізичної культури – 2 учні.

Узагальнені результати поглибленого огляду свідчать про досить велику захворюваність дітей 115 учні . Особливо це стосується хвороб органів кровообігу  (45учнів ), ендокринної системи(20 учнів),кістково-м’язової системи (75 учнів).

З обстежених дітей: практично здорові – 33 учні, дітей з вадами здоров’я – 115 учні.

Результати медичного огляду учнів доводяться до відома батьків та враховуються при проведенні уроків фізичної культури, трудового навчання. На кожний клас складено листи здоров’я. Протягом навчального року проводилась змістовна санітарно-профілактична робота.

При організації роботи з медичного обслуговування учнів у 2021/2022 навчальному році необхідно звернути більше уваги на:

  • медичний контроль за проведенням уроків фізичної культури, особливо на дітей з вадами в здоровї;

Таблиця №1 стану здоров’я учнів

Захворювання

Кількість учнів

(з вадами здоров’я)

1

Хвороби ендокринної системи

20

2

Хвороби органів дихання

2

3

Хвороби нервової системи

1

4

Хвороби органів зору

5

5

Хвороби ЛОР-органів

2

6

Хвороби системи кровообігу

45

7

Хвороби органів травлення

2

8

Хвороби шкіри

4

9

Хвороби кістково м’язової системи

75

10

Інші патології

30

11

Всього хворих

115

12.Організація харчування учнів

Харчування учнів школи у 2020/2021 навчальному році (I семестр) забезпечувалось на базі шкільної їдальні. Організація харчування учнів закладу була спрямована на створення умов для підтримки та збереження здоров’я школярів, профілактику захворювань, пов’язаних із порушенням режиму прийому їжі. У режимі школи велике значення надавалося організації раціонального, збалансованого харчування відповідно до віку і стану здоров’я учнів.

           З метою поліпшення роботи щодо організації харчування учнів протягом року здійснювався контроль за організацією та якістю надання послуг  з харчування учнів;  проводився моніторинг харчування учнів школи; були  розроблені заходи, які передбачали зміцнення матеріально-технічної бази їдальні, розширення сфер послуг для учнів і батьків, удосконалення різноманітності раціону харчування, виховання культури прийому їжі, пропаганда здорового способу життя. 

Процес  організації  харчування  дітей  у  школі складався з:  відпрацювання режиму і графіка харчування дітей; визначення постачальників продуктів харчування і продовольчої    сировини;   приймання   продуктів   харчування   і продовольчої    сировини    гарантованої     якості;     складання меню-розкладу;  виготовлення страв;  проведення реалізації готових страв, надання дітям готових страв ,  ведення обліку дітей,  які отримують безоплатне гаряче харчування,  а також гаряче харчування за кошти батьків;  контроль за  харчуванням;  інформування  батьків про організацію харчування дітей у закладі.

Відповідальними  за   організацію   харчування   учнів  у закладі загальної середньої освіти, за   матеріально-технічний стан харчоблоку (їдальні), додержання   вимог   санітарного законодавства були директор гімназії Заполох Л.М.

Протягом 2020/2021 навчального року було організоване гаряче харчування учнів. У закладі забезпечено такі види харчування:

- пільгове – для учнів 1-9 класів , які отримують соціальну допомогу, за рахунок місцевого бюджету (14.00 грн. у день на учня);

-для учнів 1-4 класів з доплатою 60% батьківських коштів, 40% - за рахунок місцевого бюджету.

-для учня інклюзивного класу Близнюка Назара.

Частка учнів початкових класів та учнів пільгових категорій, охоплених харчуванням,   складає 95%. Всі документи щодо організації харчування учнів оформлюються згідно чинного законодавства. В наявності довідки   про одержання допомоги згідно з Законом України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим родинам» з поміткою про надання в школу та заяви батьків або осіб, що їх замінюють.

Харчувалося за батьківські кошти учнів 5-9 класів – 15 учнів.

Таким чином, у школі створено належні умови для забезпечення учнів якісним гарячим харчуванням. Кожен прийом їжі, її енергетична цінність відповідали віку, стану здоров’я учнів, рівню енергетичних затрат та нормам харчування для загальноосвітніх шкіл.

У школі режим харчування учнів тісно пов’язаний із режимом дня. Учні харчуються після 2-го та 3-го уроків (відповідно до затвердженого графіку харчування). Цей час – найбільш оптимальний для прийняття їжі.

Харчування учнів було організовано на основі  перспективного меню, яке обов’язково погоджувалося Держпродспоживслужбою. Перспективне меню складалося з урахуванням сезонності (на осінній і зимово-весняний періоди року) та наявності сезонних продуктів, свіжих овочів, фруктів, ягід, сухофруктів, квашених овочів, соків.

Питний режим у школі було організовано належним чином.

Виконання грошових норм велося щотижнево. Вартість одного дня харчування (бюджетного) становила 14.00 гривень на одного учня.

Щоденно в залі прийому їжі вивішувалося меню. Меню-розклад складалося єдиним для всіх учнів закладу,   з   виходом страв,  наведених  в  нормах харчування.   Щоденний  меню-розклад  враховував  норми  харчування, наявні продукти та продовольчу сировину.

           Приміщення для харчування відповідає санітарно-гігієнічним нормам, харчовий блок має належне обладнання. Технологічне обладнання, система холодного та гарячого водопостачання  перебуває у робочому стані,   встановлено бойлери для нагрівання гарячої води. 

Санітарно-гігієнічний стан харчоблоку задовільний.  Маркування посуду відповідає санітарно-гігієнічним нормам.   Харчоблок забезпечений необхідною кількістю посуду, миючими та дезинфікуючими засобами відповідно до санітарних вимог. Їдальня має достатню кількість обідніх столів. Проведено косметичний ремонт обідньої зали шкільної їдальні. Шкільна їдальня  забезпечена необхідною кількістю   кухонного інвентаря. Маркування інвентаря відповідає санітарно-гігієнічним нормам.   

Разом із тим є певні недоліки, які регламентують організацію харчування в школі, а саме: чергування вчителів на перервах у їдальні не було оптимальним; за харчуванням дітей чітко слідкували не всі класні керівники; часткової заміни потребують меблі в обідній залі; технологічне обладнання харчоблоку потребує ремонту.

13.Фінансово-господарська діяльність 

Будівля школи прийнята в експлуатаціюв1967 році, добудовано приміщення в 1996 році.Але незважаючи на великий термін існування , адміністрація разом з колективом  постійно працює над удосконаленням матеріально-технічної бази,підтриманню її у робочому стані.Школа з 2020 року знаходиться на самофінансуванні.Протягом року систематично здійснювалася виплата заробітної плати, в кінці року виплачувалась премія педагогічним працівникам закладу. Протягом літнього періоду виплачуються відпускні та матеріальна допомога на оздоровлення працівникам закладу.

За бажанням переважної більшості колективу здійснюється виплата авансу до 23 числа щомісяця. Вже другий рік заклад на самостійному бухгалтерському обліку.Тому проводиться інвентаризація майна.вчасно готується звітна документація, матеріали списуються, оприбутковуються

Вчасно здійснюються проплати за спожиті закладом енергоносії, інтернет

Щорічно працівниками закладу, за участю батьків проводяться поточні ремонти навчальних приміщень, коридорів. Цього року закуплено фарби,снєжки на 13200грн, яка використана на коридори,спортивну залу, майстерню, ідальню.Поточні ремонти класних кімнат проводяться за рахунок спонсорських коштів.Замовлено вхідні двері для харчоблоку

За рахунок бюджетних коштів на 1клас НУШ(52892грн) було  закуплено меблі(одномісні парти, шафа),засоби навчання, обладнано робоче місце вчителя (ноутбук, багатофункціональний пристрій, телевізор).Цього року на 1 клас НУШ виділено 39082грн.На придбання корекційних засобів в інклюзивний клас було виділено 6001грн. На 18861грн придбано дезінфікуючих засобів.         Однак існують і невирішені питання:

-обладнаня ігрового майданчика для дітей, спортивного майданчика;

-огорожа території частково відсутня;

-потребують заміни меблі (шафи);

-дообладнання кабінок внутрішнього санвузла;

-недостатня кількість комп’ютерної техніки

  Вже другий рік заклад на самостійному бухгалтерському обліку.Тому проводиться інвентаризація майна,вчасно готується звітна документація, матеріали списуються, оприбутковуються.

Приділяється увага естетичному вигляду приміщень закладу, прибирається подвір’я, фарбується огорожа,скошується трава навколо закладу

14.Управлінська та організаційна діяльність

          Управління освітнім закладом здійснюється згідно річного плану роботи закладу, плану внутрішкільного контролю та календарних планів вчителів-предметників і планів виховної роботи класних керівників.Така система планування,щ  відпрацьована у закладі і заснована на взаємодії всіх ланок, учасників освітнього процесу,забезпечує координацію їх діяльності, єдність вимог, контролю в процесі роботи, сприяє досягненню ефективності та вдосконаленню освітнього процесу й забезпечує планомірний розвиток закладу.У закладі освіти в наявності усі нормативно-правові документи, що регламентують діяльність загальноосвітнього закладу. З підключенням школи до мережі Інтернет є можливим користуватися матеріалами сайтів Міністерства освіти і науки,молоді та спорту України,  закладів освіти, що дає можливість оперативно й мобільно користуватися достовірною інформацією вчителям і адміністрації школи, вчасно знайомитися з новими документами та, навіть, їх проектами. Створено сайт Биківського ЗЗСО та ДО завдяки чому є змога діяти згідно Закону про доступ до публічної інформації а також вести просвітницьку роботу та всеобуч з батьками та учнями нашого закладу.Та , нажаль, є недоліки в роботі сайту закладу через обмежені функціональні можливості безкоштовної платформи, на якій розміщено сайт. Працюють програми «Курс школа» та «КУРС ДНЗ» Постійний контроль за якістю організації освітнього процесу здійснює заступник директора з НВР Смаглюк Т.В. 

Контроль адміністрації дозволяє тримати в полі зору найважливіші питання в управлінні закладом, своєчасно реагувати на відхилення від норми та на негативні явища, знаходити невикористані резерви, підтримувати оптимально трудову атмосферу в колективі. Основними формами спілкування є наради, індивідуальні бесіди, інформування. Контроль здійснюється не заради пошуку винних, а заради позитивного кінцевого результату. Переважають такі методи керівництва як порада, похвала; ставлення до людей - шанобливе, вимогливість поєднується із справедливістю, спілкування ввічливе, поважливе, рідко з наказом. Адміністрація закладу приділяє велику увагу мотивації колективу до самоосвіти, удосконалення навичок роботи з ІКТ, обміном досвіду з цих питань. Для всіх педагогічних працівників заплановані одноденні тематичні тренінги з фахових питань та роботи з ІКТ. Особливо актуальним це питання стало під час пандемії COVID – 19.

Таким чином, у 2020/2021 навчальному році велась системна планова робота з даного питання. Але серед недоліків слід назвати труднощі, а саме: в забезпеченні 100%-го володіння педагогічними кадрами ІКТ та недостатню забезпеченість школи комп’ютерами. У наступному році слід направити зусилля на залучення позабюджетних коштів на придбання комп’ютерної техніки, що значно підвищить рівень і якість управлінської та організаційної діяльності.

                                       

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.